воскресенье, 19 января 2014 г.

Заява донецької громадськості щодо подій у ВРУ - збір підписівЗаява Громадської Коаліції Донеччини за громадянські свободи щодо подій у Верховній Раді України 16.01.2014 року:

Ми, учасники Громадської коаліції Донеччини на захист конституційних прав і свобод громадян, як представники громадянського суспільства Донецької області,

вважаємо події у Верховній Раді України 16 січня 2014 року, зокрема, прийняття в неправовий спосіб Закону України № 3879, “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян”, черговою спробою владної верхівки залякати суспільство, під гаслами захисту безпеки громадян забрати у людей останні залишки прав і свобод.

Всупереч Конституції України, “сім’я” і олігархи намагаються перетворити країну в неправову недемократичну державу, узурпувати владу, скасувати Республіку, що в подальшому, переконані, неминуче призведе до втрати незалежності.

Режим Януковича, наляканий народними протестами, відкинувши всю попередню демагогію щодо європейських цінностей і руху до Європи, виявив своє справжнє варварське обличчя, а тому авральними темпами і шахрайськими методами насаджує в країні деспотію.

Прийняті закони окреслили основного ворога нинішньої влади - вільних людей. “Поліцейські закони” мають на меті залякати та затероризувати судами, непомірними штрафами та тюремним увʼязненням всіх, хто має власну думку та сміливість говорити і діяти, відстоюючи конституційні права і громадянські свободи.

Підписавши антисуспільні закони, Президент України особисто засвідчив свою згоду із фактичною забороною мирних протестів, скасуванням свободи слова і тотальною цензурою в засобах масової інформації та інтернеті, розгортанням державної боротьби з новоназначеними “ворогами народу”: наклепниками (журналісти, що викривають злочини влади), екстремістами (мирні протестувальники), іноземними агентами (громадянське суспільство), та разом із народними депутами від Партії регіонів і Комуністичної партії, свідомо пішов на пряме порушення статті 22 Конституції України, яка гласить - “При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод”.

Своїми цинічними, нахабними, протизаконними діями діюча влада провокує громадянський конфлікт, посилює розкол України, розпалює ворожнечу та ненависть серед громадян, чим ставить мир і спокій в країні під загрозу громадянської війни.

Ми, висловлюючи своє глибоке занепокоєння спробами демонтажу конституційного ладу в Україні, закликаємо владу зупинитись і зробити крок назустріч суспільству, не провокувати відкритого громадянського протистояння, не штовхати країну до громадянської війни.

Ми закликаємо всіх жителів Донецької області засудити наступ влади на конституційні свободи і громадянські права. Закликаємо громадські організації, громадських активістів, журналістів, людей інтелектуальної праці, працівників всіх сфер суспільного виробництва, всіх людей, інтереси яких зневажені владою, до активного захисту своїх конституційних прав і свобод.

Ми вимагаємо від всієї Верховної Ради (і від влади, і від опозиції) негайно розпочати реальні переговори і знайти компроміс щодо повернення в конституційне поле та відмінити антидемократичні закони.

Звертаємось до ОБСЄ та Ради Європи із закликом рішуче вимагати від української влади дотримання міжнародних зобов’язань по захисту демократичних прав і громадянських свобод, які нею були взяті при вступі в ці міжнародні організації.

Заява проголошена 19.01.2014 року і одностайно підтримана учасниками Донецького Євромайдану.
До заяви приєднались додатково:
  • Строй Тетяна, Донецький прес-клуб;
  • Гладких Ганна, громадський активіст;
  • Дмитро Коваль, Агентство регионального развития "Донбасс";
  • Володимир Березін, Зелений рух Донбасу;
  • Дмитряк Оксана Григорівна, Донецький молодіжний дебатний центр;
  • Строй Тетяна, Донецький прес-клуб.