понедельник, 3 февраля 2014 г.

Запрос к прокурору области об общественных формированиях по охране порядка

Прокурору Донецької області
Сюсяйло Олегу Миколайовичу
вул. ген. Антонова, 2, 83015 

На сайті облдержадміністрації 26 січня з’явилось повідомлення Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації, в якому зокрема йдеться:
"За ініціативи громадських організацій козаків та ветеранів війни в Афганістані в шахтарській столиці створені добровільні дружини, які допомагають правоохоронцям забезпечувати правопорядок у місті."
Звертаю Вашу увагу, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» «Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону діє на основі положення (статуту) про нього. Положення (статут) узгоджується з керівництвом відповідного територіального органу внутрішніх справ, підрозділу Державної прикордонної служби України».

Відповідно до ст. 11 зазначеного закону «Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону проводять свою діяльність під контролем органів внутрішніх справ, підрозділів Державної прикордонної служби України».

Крім того, відповідно до ст.. 13 зазначеного закону «Члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону зобов'язані… під час виконання обов'язків з охорони громадського порядку і державного кордону мати особисте посвідчення члена громадського формування та нарукавну пов'язку».

Оскільки мова у повідомленні йде не про залучення вже колись створених дружин, а саме про їх створення, є підстави вважати, що ймовірно визначена законом процедура їх легалізації не була дотримана. Проте залучення формувань, які не легалізовані належним чином, до охорони порядку є кримінальним злочином, а їх учасники мають нести кримінальну відповідальність.

Враховуючи викладене, прошу Вас перевірити законність створення згаданих у повідомленні ОДА дружин, визначити посадових осіб, за розпорядженням яких ці так звані дружини були залучені до охорони громадського порядку (до речі, який ніхто не порушував) та перебували у приміщення ОДА у неробочий час.

Прошу також з’ясувати, на підставі якого нормативного документу (вказівки, розпорядження, наказу, угоди тощо) члени цих дружин перебували у приміщення ОДА 26 січня.

Вашу відповідь з результатами перевірки прошу спрямувати у визначений законом термін на адресу: а/с 4836, Донецьк, 83092.

Заздалегідь вдячний,

Олександр БУКАЛОВ
голова ради “Донецького Меморіалу”