четверг, 6 февраля 2014 г.

Общественную организацию выгнали из помещения за гражданскую позицию

Соответствующее заявление разместил на своем сайте Центр политологических исследований - одна из старейших организаций региона:

Центр політологічних досліджень припиняє діяльність на базі Донецького національного університету

 
Сьогодні, після понад місяця психологічного тиску і непевненості, університет прийняв остаточне рішення позбавити Центр - який з 1992 року розвиває паростки громадянського суспільства в непростому регіоні - приміщення і намагається присвоїти собі техніку та інші засоби, що належать Центру. 

Наразі приміщення опечатано - без жодного погодженого строку для переїзду Центру. Таким чином, нас в брутальній формі викидають на вулицю, попри те, що додаткового приміщення ми насправді не займаємо (в офісі Центру йдуть заняття за розкладом і т.п.), а зі студентів - які беруть участь в наших числених клубах і проектах (ось звіт про основні заходи за попередній навчальний рік: http://www.cps.dn.ua/2013/07/blog-post_9340.html) - ніколи не беремо ані копійки. Центр багато років надає - також безкоштовно - мультимедійне та комп'ютерне обладнання, два комплекти якого є практично єдиною ознакою - принаймні, на історичному факультеті, - що надворі 21 сторіччя. Сотні студентів проходять практику, отримують досвід з фаху, беруть участь в тренінгах, міжнародних обмінах, отримують рекомендації на навчання закордоном. Про інші корисні справи, які ми робили, можуть розповісти інші.

Підставою для тиску, а тепер і виселення стала наша громадська позиція - висловлена, зокрема, у заявах лідерів НУО області, щодо подій, що призвили до появи Євромайдану та подальшого загострення ситуації (заява 1 заява 2), які стали основою для створення за нашою участі Коаліції за громадські свободи (civilliberty.dn.ua). Нам було повідомлено, що це викликало обурення керівництва області, тиск з боку спецслужб (хто не в курсі - в університетах сидять такі собі помічники - "смотрящі"), і - відповідно - небажання когось підставлятись, захищаючи нас в теперішніх обставинах.

Детальніше »